Ing. Markéta Šedivá

stavební projektantka, členka dozorčí rady Technických služeb

V Kutné Hoře pracuji a žiji se svými třemi dětmi osmým rokem. Zajímám se o témata související s veřejným prostorem, kvalitní a funkční architekturu, je mi blízké školství a projekty podporující změnu přístupu ke vzdělávání. Mám ráda koncepční a promyšlený přístup, udržitelná řešení a to jak na úrovni témat komunální politiky, tak v běžném životě.

Přeji si, aby Kutná Hora byla ideálním místem pro život každého z nás. Moderní a přívětivé město s dostatkem příležitostí ke hře, pohybu, odpočinku a setkávání dětí i dospělých.

Abychom si každodenní život ve městě užívali a cítili se dobře, mám v plánu se zasadit o následující změny, které v dobrém pocitu z města hrají zásadní roli:

  • Zkvalitnění veřejných prostor

Ulice, které lemují vzrostlé stromy. Parky plné romantických zákoutí a pohodlných laviček, na kterých místní i turisté usrkávají lahodnou kávu z nedaleké kavárny. Čisté náměstí s pestrobarevnými záhony a mlžítky, která uleví během nejúpornějších veder. Dětská hřiště, odkud slyšíme celý rok dětský smích. Tak si představuji kvalitní veřejné prostory. Zaměříme se na úpravu veřejného prostoru tak, aby občanům poskytoval místo pro relaxaci a setkání s přáteli i zábavu pro rodiny s dětmi. Chceme, aby garantem kvality veřejného prostoru v Kutné Hoře byl městský architekt.

  • Grilování nedaleko vašeho bytu

Mnoho z Kutnohořanůžije v bytech, a možnost uspořádat grilování, posedět a popovídat si po horkém letním dni ve společnosti přátel či početnější rodiny, nemá. Chceme najít vhodná místa v dochozí vzdálenosti od sídlišť, kde zřídíme pikniková místa s grilovacím zázemím (např. vrch Kaňk, Čížkova skála nebo u Vrchlice). Na každém piknikovém místě najdete lavičky, stolek a pevný odolný vrch.

  • Mlžítka během parných letních dnů

Mlžítka a mlžné brány chceme umístit především do míst s nižší koncentrací zeleně a tam, kde se město nejvíce rozpaluje. Mlžící zařízení dokáže v jeho v nejbližším okolí snížit teplotu vzduchu o dva až čtyři stupně celsia a zvýšit vlhkost o deset procent.

V mých představách je Kutná Hora moderní a přívětivé město, ve kterém mají děti spoustu příležitostí ke hře i rozvoji, dospělí k setkávání, sportu i odpočinku.

Od voleb v roce 2018 jsem členkou dozorčí rady Technických služeb, jsem členkou školské rady SOU řemesel. Volný čas ráda trávím aktivně, s dětmi vyjíždíme či na výlety autem, vlakem, s koly i pěšky. Rádi trávíme čas i v Kutné Hoře, užíváme si park pod Vlašským dvorem, i kulturní a volnočasovou nabídku města.